Po sprzedaży samochodu sprzedający ma kilka możliwości odnośnie gospodarowania ubezpieczeniami OC i AC. Na sprzedającym spoczywa obowiązek przekazania polisy OC nowemu nabywcy samochodu. Przyjrzyjmy się bliżej przepisom dotyczącym przekazania i przejęcia polis ubezpieczeniowych w momencie sprzedaży auta czytaj dalej.
Ubezpieczenie całej foty samochodów wcale nie jest takie proste i wymaga wiele wiedzy. W ubezpieczeniach floty nie chodzi tylko o samo ubezpieczenie, ale również o kompleksowy serwis pojazdów firmowych. Ponadto szukając profesjonalnego ubezpieczenia, chcielibyśmy jak najwięcej zaoszczędzić czytaj dalej.
W wyniku kolizji drogowej bardzo często jesteśmy zmuszeni oddać samochód do warsztatu, o ile szkoda jest niewielka, to w ciągu kilku dni serwis jest w stanie dokonać naprawy. Jednak przy większych szkodach bardzo często pozostajemy bez auta i wtedy pojawia się pytanie, czy mam prawo do samochodu zastępczego czytaj dalej.
Ubezpieczenie OC raz podpisane wcale nie oznacza, że jest umową nieodwołalną. Zawsze może się okazać, że w czasie użytkowania pojazdu znajdziemy lepszą ofertę, a wtedy możemy wypowiedzieć aktualnie obowiązującą umowę ubezpieczenia OC. Jednak przed wysłaniem wypowiedzenia, należy dokładnie przeanalizować wszystkie punkty umowy, aby nie przeoczyć czytaj dalej.
Najważniejszym i jednocześnie obowiązkowym ubezpieczeniem jest ubezpieczenie OC, tzw. odpowiedzialności cywilnej do opłaty, którego zobowiązani są wszyscy właściciele pojazdów, nawet tych, które stoją w garażu. Ubezpieczenie OC należy opłacić najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu pod warunkiem, że poprzednia polisa traci ważność czytaj dalej.