Rozwiązanie umowy polisy OC

Ubezpieczenie OC raz podpisane wcale nie oznacza, że jest umową nieodwołalną. Zawsze może się okazać, że w czasie użytkowania pojazdu znajdziemy lepszą ofertę, a wtedy możemy wypowiedzieć aktualnie obowiązującą umowę ubezpieczenia OC. Jednak przed wysłaniem wypowiedzenia, należy dokładnie przeanalizować wszystkie punkty umowy, aby nie przeoczyć żadnego istotnego szczegółu.

W jaki sposób złożyć wypowiedzenie umowy OC?

W pierwszej kolejności, należy napisać wypowiedzenie umowy polisy ubezpieczeniowej OC i wysłać ją za pośrednictwem Poczty Polskiej, maila lub dostarczyć osobiście do siedziby ubezpieczyciela. W chwili, kiedy zamierzamy wyrejestrować pojazd również, należy wypowiedzieć umowę polisy ubezpieczeniowej.

W sytuacji, kiedy mija termin ważności naszej polisy, a chcielibyśmy podpisać nową umowę z nowym ubezpieczycielem, to należy przed zakończeniem umowy złożyć wypowiedzenie, aby nie została automatycznie przedłużona.

Jeśli nasza polisa ubezpieczeniowa została zawarta przez internet lub telefonicznie, należy pamiętać, że okres wypowiedzenia to 30 dni od dnia zawarcia umowy. Natomiast osoby, które przejęły umowę po poprzednim właścicielu (dotyczy to samochodów) mogą ją wypowiedzieć w każdej chwili, ponieważ nie jest ona automatycznie przedłużana.

Kiedy można złożyć wypowiedzenie polisy ubezpieczenia OC?

Najłatwiej wypowiedzieć umowę polisy OC w chwili kiedy kończy się jej ważność. Należy pamiętać, że bez wypowiedzenia umowa zostanie przedłużona automatycznie.

Pisemne wypowiedzenie umowy, należy złożyć najpóźniej dzień przed końcem umowy. Jeśli zbyt późno wypowiemy umowę, oznacza to, że aby dokonać wypowiedzenia należy zakupić inną polisę u innego ubezpieczyciela, a w obecnej firmie ubezpieczeniowej złożyć wiosek o wypowiedzenie umowy w związku z zakupem nowej.

W przypadku automatycznego przedłużenia umowy i jej anulowania w związku z wyborem innej ubezpieczony zobowiązany jest do poniesienia opłat za okres trwania umowy przedłużanej automatycznie. To ile będziemy zobowiązani zapłacić, wynika z indywidualnych punków regulaminu naszego ubezpieczyciela.

Kiedy wypowiedzieć umowę po poprzednim właścicielu?

W sytuacji, kiedy kupujemy pojazd używany mamy prawo do korzystania z polisy ubezpieczeniowej poprzedniego właściciela. Jednak kiedy chcemy samodzielnie wybrać ubezpieczyciela mamy prawo w dowolnym momencie wypowiedzieć umowę poprzedniego właściciela.

Należy pamiętać, że umowa przejmowana po poprzednim właścicielu nie jest automatycznie przedłużana. Jeśli w odpowiednim czasie nie przedłużymy umowy lub podpiszemy nowej nasz pojazd, może pozostać bez polisy OC.

Jeśli jesteś zainteresowany/a ubezpieczeniem zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *