10 lutego 2017

Ubezpieczenia nieruchomości

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie i dlatego bardzo ważne jest ubezpieczenie domu w budowie. Najważniejsze jest, aby znaleźć dobre i kompleksowe ubezpieczenie oraz porównać oferty ubezpieczycieli czytaj dalej.

Własne mieszkanie możemy ubezpieczyć indywidualnie korzystając z oferty firmy ubezpieczeniowej lub ubezpieczyć mieszkanie w spółdzielni bądź wspólnocie mieszkaniowej. Ubezpieczenia indywidualne  czytaj dalej.

Ubezpieczenie nieruchomości to jedno z najważniejszych ubezpieczeń przy zakupie mieszkania czy domu, natomiast nie każdy decyduje się na ubezpieczenie ruchomości. Okazuje się, że wiele może stracić  czytaj dalej.

Pogoda jest nieprzewidywalna i nie możemy określić czy akurat nam nie przyniesie żadnych szkodliwych skutków. Na szczęście istnieje możliwość ubezpieczenia się na wypadek zdarzeń losowych, które obejmują takie szkodliwe warunki pogodowe jak pioruny, grad, silne opady deszczu czy śniegu, oblodzenie czytaj dalej.

W ubezpieczeniach z reguły wyróżnia się dwie podstawowe szkody, szkodę częściową oraz szkodę całkowitąnieruchomości lub ruchomości. Wypłata odszkodowania pokrzywdzonym wypłacana jest na podstawie oszacowania wartości wyrządzonej szkody czytaj dalej.