Jak działa ubezpieczenie AC samochodu?

Przed nami sezon zimowy, czyli sezon najczęstszych stłuczek. Może czas pomyśleć o ubezpieczeniu dodatkowym.  Takim ubezpieczeniem jest ubezpieczenie AC (autocasco). Nie jest to ubezpieczenie obowiązkowe, ale posiada wiele zalet. Sprawdzimy czym jest i jakie są zasady ubezpieczenia AC samochodu.

Kto może skorzystać z ubezpieczenia AC samochodu?

Ubezpieczenie AC (Autocasco) jest ubezpieczeniem dobrowolnym i jego wykupienie to wyłączna wola właściciela samochodu. Najczęściej ubezpieczenie AC wykupowane jest przy nowych pojazdach oraz tam gdzie istnieje największe ryzyko kradzieży. Na dodatkowe ubezpieczenie decydują się zazwyczaj właściciele popularnych marek samochodów. 

Trudności z wykupieniem autocasco mogą mieć właściciele starszych samochodów oraz pojazdów sprowadzanych z Wielkiej Brytanii.

Ile zyskujemy na ubezpieczeniu AC samochodu?

Ubezpieczenie AC samochodu to przede wszystkim dodatkowa ochrona. W ofercie ubezpieczenia autocasco znajdziemy ochronę przed:

  • kradzieżą samochodu

  • kradzieżą wyposażenia pojazdu

  • uszkodzenie samochodu przez osoby trzecie

  • kolizja

  • zderzenie z człowiekiem, zwierzęciem, przedmiotem i in.

  • zdarzenia losowe (np. burza).

Ubezpieczyciel może nam zaproponować pełen pakiet ubezpieczeniowy lub mini autocasco, które obejmuje jedynie najpoważniejsze zdarzenia. Jednak wersja rozszerzona wzbogacona jest o dodatkowy pakiet od wszelkich zdarzeń niespisanych.

Na pakiet ubezpieczeniowy wpływa cena, im bogatsza oferta ty więcej za nią zapłacimy. Ubezpieczenie powinno być dostosowane do wieku pojazdu. Oszacowanie szkody może nam pomóc w doborze najkorzystniejszej polisy ubezpieczeniowej.

Jeśli jesteś zainteresowany/a ubezpieczeniem zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *