Co znajdziemy w ubezpieczeniu flotowym?

Ubezpieczenie całej foty samochodów wcale nie jest takie proste i wymaga wiele wiedzy. W ubezpieczeniach floty nie chodzi tylko o samo ubezpieczenie, ale również o kompleksowy serwis pojazdów firmowych. Ponadto szukając profesjonalnego ubezpieczenia, chcielibyśmy jak najwięcej zaoszczędzić.

Kto może skorzystać z ubezpieczenia flotowego?

Ubezpieczenie to jest przeznaczone dla właścicieli firm, które posiadają więcej niż kilkanaście samochodów. Ubezpieczenia flot przewidują kompleksowe ubezpieczenie dla większej ilości pojazdów, dzięki czemu nie trzeba na każdy samochód wykupować osobnej polisy.

Bez wątpienia na jakość ubezpieczenia wpływa brak szkodliwości w firmie. Bez względu na to, czy jesteśmy klientem indywidualnymi, czy firmom ubezpieczającą kilkanaście samochodów głównym czynnikiem jest fakt, jakimi kierowcami jesteśmy, im mniej wypadków w naszej firmie tym korzystniejsze warunki polisy ubezpieczeniowej.

Ponadto na cenę ubezpieczenia wpływa również miejsce zamieszkania czy prowadzenia firmy. Im większe miasto tym opłaty za ubezpieczenie wzrastają. Dodatkowo w cenę ubezpieczenia wchodzi również wiek ubezpieczanego pojazdu, ilość przejechanych kilometrów oraz liczba kierowców.

Jakie korzyści płyną z ubezpieczenia flotowego pojazdów firmowych?

Ubezpieczenie flotowe jest dostosowywane indywidualnie do potrzeb klienta. Z reguły klienci firmowi mogą skorzystać z takich dodatków do polisy jak możliwość wyrównania okresów ubezpieczenia pojazdów firmowych, różnych wariantów likwidacji szkód czy indywidualny zakres ochrony klienta.

Dużym atutem ubezpieczenia flotowego jest uproszczona procedura przyznawania polisy oraz uproszczona procedura likwidacji szkód powstałych na terenie kraju. Najczęściej szkodę zgłasza się telefonicznie lub poprzez wysłanie maila z informacją.

Jaki zakres oferują ubezpieczyciele samochodom flotowym?

Zazwyczaj przy ubezpieczeniach flotowych zostają nam zaproponowane pakiety ubezpieczeń, w których możemy znaleźć:

  • ubezpieczenie OC dla właścicieli pojazdów

  • ubezpieczenie Autocasco

  • ubezpieczenie NNW

  • ubezpieczenia rozszerzone.

Jesteś zainteresowany/a ubezpieczeniem zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *