Dla kogo ubezpieczenie zawodowe?

Z ubezpieczenia zawodowego mogą skorzystać osoby prowadzące własną działalność gospodarcza lub wykonujące zawody podwyższonego ryzyka. Zadaniem ubezpieczenia jest zabezpieczenie prywatnego majątku ubezpieczonego. Nabyta polisa ubezpieczeniowa pokrywa koszty szkody wyrządzone poszkodowanemu. Ubezpieczenie zawodowe dostępne jest zarówno dla osób prywatnych, jak i osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej.

Jakie korzyści płyną z ubezpieczenia zawodowego?

Główną korzyścią wynikającą z polisy ubezpieczenia zawodowego jest zabezpieczenie majątku prywatnego. Kiedy w trakcie wykonywania pracy zawodowej dojdzie do wypadku to osobie poszkodowanej zostaje wypłacone ubezpieczenie z polisy ubezpieczonego – sprawcy szkody.

Ubezpieczyciele wychodząc naprzeciw potrzebom klientów indywidualnie dobierają ubezpieczenia do potrzeb zawodowych. Dodatkowo składki ubezpieczeniowe można płacić w dwóch częściach, dzięki czemu koszty rozłożone są po połowie.

Jaki jest zakres ubezpieczenia zawodowego?

Ubezpieczenie zawodowe jest wypłacane w sytuacji kiedy szkoda jest spowodowana przez ubezpieczonego na konto osoby poszkodowanej. Jednymi z zawodów, które najchętniej korzystają z ubezpieczeń zawodowych są branże budowlane, urbanistyczne, medyczne, stomatologiczne, weterynarze czy tłumacze.

Istnieje możliwość rozszerzenia pakietu podstawowego ubezpieczenia zawodowego, ale na indywidualną prośbę ubezpieczonego. Najczęściej w pakiecie podstawowym znajdziemy ubezpieczenie na wypadek zdarzenia poza terytorium Polski.

Jeśli jesteś zainteresowany/a ubezpieczeniem zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *